No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Një talent për Real Madrid, oferta vjen nga Mendes

Një talent për Real Madrid, oferta vjen nga Mendes

Mbrojtësi i Benfica-s, Ruben Dias, i është ofruar Real Madrdi-it.

Oferta është bërë nga super menaxheri Jorge Mendes, i cili ka qenë shumë afër arritjes së marrëveshjes me Manchester City-n, por gjithçka ka dështuar pas pezullimit të sezonit të kaluar për shkak të Covid-19.

Sipas Okdiario, Mendes kishte arritur të bindte City-n të investonte 60 milionë euro për Dias, por pandemia ka bërë që Qytetarët të ndryshojnë mendje dhe të marrin Natahan Ake nga Bornemouth.

Tani, Mendes është në kontakte me Real-in. Los Blancos janë në kërkim të një qendërmbrojtësi, por nuk duan të shpenzojnë një shifër të çmendur.

Dias ka qenë prej kohësh në radarët e Real-it, por gjithçka do të varet nga vlerësimi që do t’i bëjë Benfica kartonit të tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments