No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milik-Dzeko, dita vendimtare për Roma dhe Juventus!

Milik-Dzeko, dita vendimtare për Roma dhe Juventus!

Ndërmjetësuesi i Arkadiusz Milik ka zbarkuar në Romë sot dhe Edin Dzeko afrohet me Juventusin! Ndizet merkato e sulmuesve dhe efekti domino pritet të vijë sot. Në Trigoria nuk është vetëm agjenti i lojtarit polak por të gjithë ndërmjetësit në negociata. Janë minutat vendimtare, samiti së shpejti duhet të përfundojë në qendrën sportive verdhekuqe dhe telenovela e gjatë do të marrë fund.

Milik duket i orientuar t’i thonë po një kontrate 5 vjet me pesë milion euro në sezon. Ai ëndërroi për Juventusin dhe Ligën e Kampionëve dhe bardhezinjtë i kishin ofruar mundësinë e transferimit por më pas horizonti ndryshoi. Ashtu si trajneri, i cili kërkoi Edin Dzeko, para se të dilte mundësia e Luis Suarez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments