No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Laçi përmbyset në minutat shtesë nga Hapoel Beer Sheva

Laçi përmbyset në minutat shtesë nga Hapoel Beer Sheva

Skuadra shqiptare Laçi ka qenë shumë afër të shkaktojë befasi në raundin e dytë të Ligës së Evropës.

Kurbinasit ishin duke udhëhequr 1-0 ndaj Hapoel Beer Sheva nga minuta e 59-të.

Ishte sulmuesi Nwabueze që kaloi skuadrën shqiptare në epërsi pas asistimit nga Xhixha për 1-0.

Laçi e pa vetën shumë pranë kualifikimit, por në minutën e 86-të mbetën me një futbollist më pak në fushë, pas përjashtimit me të kuq të mesfushorit Deliu.

Skuadra izraelite, Hapoeel Beer Sheva arriti të shënonte dy gola të shpejtë në pesë minutat shtesë.

Agudelo fillimisht barazoi gjithçka në 1-1 në minutën e 91-të, ndërsa katër minuta më vonë Varenne shënoi për 1-2.

Kësisoj Laçi si Teuta dhe Renova bëhet skuadra e tretë shqiptare që eliminohet nga garat evropiane ditën e sotme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments