No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gareth Bale te Tottenham! Zbulohen detajet

Gareth Bale te Tottenham! Zbulohen detajet

Gareth Bale, një hap larg kthimit te Tottenham. Sulmuesi uellsian është gati të largohet nga Real Madrid dhe konfirmimi erdhi direkt nga agjenti i tij, Jonathan Barnett, i pyetur nga agjencia e lajmeve AFP:

“Ne jemi duke u afruar dhe besoj se kjo marrëveshje do të finalizohet brenda një jave”, tha ai. Rreth 20 milionë euro do të hyjnë në arkat e Real Madrid për kartonin e uellsianit. Sakaq, pritet që ai të firmosë për 2-3 vite me “Spurs”, duke gjetur aty Jose Mourinho.

Dy vitet e fundit, aventura e uellsianit në Madrid ka qenë mes golfit dhe tribunës, teksa fushën e ka parë shumë pak.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments