No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E FUNDIT: Jovic merr vendim dhe ia komunikon Real Madrid! Rindizet pista...

E FUNDIT: Jovic merr vendim dhe ia komunikon Real Madrid! Rindizet pista me Lautaro-Inter?

Siç është raportuar nga Marca këtë mëngjes, Luka Jovic i ka kërkuar zyrtarisht Real Madrid që të jetë në gjendje të largohet me formulën e huazimit në mënyrë që të luajë me një vazhdimësi më të madhe pas një viti falimentimi të kaluar në Spanjë.

Gazeta nënvizon gjithashtu se, në rast të shitjes ose huazimit të serbit, spanjollët nuk do të blinin sulmues të tjerë sepse largimi i tij nuk do të ndryshonte shumë në skuadrën e Zidane.

Sportmediaset, ditë më parë shkruajti se Real Madrid do të kishte lëvizur në javët e fundit për Lautaro Martinez. Një operacion i mbajtur i fshehur nga zikaltërit në mënyrë që të mos kompromentohen marrëdhëniet me Barcelonën dhe të hidhet në erë çështja Vidal.

Një negociatë e kryer personalisht nga presidenti Florentino Perez me agjentët argjentinas të cilët ditët e fundit ndaluan në Madrid përpara se të mbërrinin në Milano.

Në fakt, klubi zikaltër do të donte një pjesë të parave prej 50-60 milion euro, plus Luka Jovic në huazim me të drejtën e blerjes.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments