No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dy të kuq dhe dy penallti, 7 gola te ndeshja e Enea...

Dy të kuq dhe dy penallti, 7 gola te ndeshja e Enea Jorgjit! Arbitri shqiptar nderon armenët

Mbrëmjen e sotme ishte edhe një arbitër shqiptar në fushat europiane, teksa Enea Jorgji drejtoi sfidën në Armeni mes Ararat dhe Fola Esch.
Arbitri shqiptar i FIFA-s pati shumë punë, teksa ndeshja u vendos në kohën shtesë pasi 90 minutat u mbyllën 3-3.
Image
Në fakt, skuadra armene, shumë më favorite se ajo nga Luksemburgu, e pa veten keq teksa po humbiste 1-3 por dy penallti për vendasit të akorduara nga arbitri shqiptar i dhanë mundësi Lima të barazone.

Minutat 90+1’ dhe 90+4’ ishin fatale për luksemburgezët që në shtesë e pësuan teksa Vakulenko realizoi në të 113.
Veç kësaj, Junior dhe Pimentel dolën me të kuq, duke bërë që dy ekipet ta mbyllnin me dhjetë takimin!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments