No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayern-Schalke “hap vallen”! Por, mungojnë tifozët. Faji i Covid-19 në Bavari

Bayern-Schalke “hap vallen”! Por, mungojnë tifozët. Faji i Covid-19 në Bavari

Ndeshja hapëse e Bundesligës 2020-21 e planifikuar për nesër midis FC Bayern dhe FC Schalke 04 do të luhet pa audiencë, pra tifozë!

Kjo u vendos nga qyteti i Mynihut, sipas Dpa. Rritja e rasteve të reja të Covid-19 në 24 orët e fundit në Gjermani, mbi 2100, dhe në veçanti përqindja e lartë në Bavari është arsyeja që çoi autoritetet të marrin këtë vendim.

Qeveria dy ditë më parë dha dritën jeshile për të rikthyer publikun në shkallët e stadiumeve, me 20% të kapacitetit të impianteve.

Sigurisht, kjo do të ndahet sipas landeve dhe valës së infeksionit të përhapur në Gjermani. Praktikisht do të duhet që çdo land ose rajon, të japë “ok” që tifozët të futen në një kapacitet të reduktuar ose jo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments