No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Qeveria hesht, fillimi i kampionatit ende mbetet pezull!

Qeveria hesht, fillimi i kampionatit ende mbetet pezull!

Kjo fundjavë mund të shënojë fillimin e kampionatit të Kosovës në futboll.

Edicioni i ri i Superligës së Kosovës në futboll që ishte paraparë të nis me 12 shtator u shty për shkak të kërkesës së qeverisë, derisa sipas të gjitha gjasave mund të nisë këtë fundjavë.

Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka thënë se nesër me gjasë do të merret vendimi për fillimin e kampionatit.

“Besoj se nesër do të merret vendimi final, kështu i kemi informatat nga Qeveria e Kosovës”, deklaroi Salihu për “Zeri.info”.

Presioni i komitetit sportiv në adresë të institucioneve vendore që të nisin aktivitetet sportive në Kosovë së fundmi është shtuar maksimalisht, pasi Kosova është vendi i vetëm në rajon së bashku me Shqipërinë që vazhdon të mbetet i mbyllur.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments