No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Menaxheri i Dybala zbarkon në Torino, pikë kthese në rinovimin me Juventusit

Menaxheri i Dybala zbarkon në Torino, pikë kthese në rinovimin me Juventusit

Telenovela për rinovimin e kontratës së Paulo Dybala është gati të përjetojë episode të reja. Ndoshta jo menjëherë, por sa më shpejt të jetë e mundur. Nga ana tjetër, Jorge Antun, agjenti i “10” së Juventusit, ka mbërritur në Torino. Dhe ky është një sinjal i rëndësishëm, që mund të parashikojë një pikë kthese në negociata. Është ndryshe kur ballafaqohen palët personalisht, sepse në distancë kontaktet kanë vazhduar me kohë. Nga ana tjetër, një telenovelë tjetër argjentinase ka marrë fund, ajo e ndërprerjes së kontratës me Gonzalo Higuain. Pas muajsh telefonatash, Nicolas (vëllai-menaxher i Pipita) zbarkoi në Torino dhe për 48 orë u gjet marrëveshja përfundimtare.
Në këtë linjë synohet të shkohet edhe me Dybala, për të siguruar rinovimin e kontratës së tij. Së shpejti do të rinisin negociatat me Antun, i cili ndodhet në Torino. Këto negociata nuk parashikohen as të thjeshta dhe as me verdikte të menjëhershme. Për ta kuptuar këtë, një përmbledhje e episodeve të mëparshme është e dobishme. Nga thuajse largimi në verën e vitit 2019, ne kaluam në rimëkëmbjen e situatës së Dybala, i cili mbeti bardhezi, pavarësisht se Juventusi e kishte shtyrë me çdo mënyrë, së pari drejt Manchester United, më pas drejt Tottenham dhe në fund drejt PSG.
Nën drejtimin e Maurizio Sarri, argjentinasi u rrit në mënyrë progresive dhe u ngrit në rolin e liderit teknik, deri në marrjen e çmimit të lojtarit më të mirë të Seria, sezoni i fundit. Pra, gjatë rrugës, ideja e Juventusit ka ndryshuar. Kampionët e Italisë nuk e kanë më në shitje, pavarësisht vështirësive të buxhetit, por kanë hapur negociatat për rinovimin e kontratës. Përveç një pike të caktuar, negociatat që dukej se po vazhdonin shpejt, bazuar në vullnetin e përbashkët për të arritur një marrëveshje, u bllokuan nga pandemia. Tani priten zhvillime konkrete në këtë drejtim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments