No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kumbulla te Roma, është e kryer. Shqiptari firmos sot, ja detajet e...

Kumbulla te Roma, është e kryer. Shqiptari firmos sot, ja detajet e kontratës

Alfred Lleshi
Pas largimit të Kolarov dhe disa vështirësive për të siguruar Smalling, Roma bën goditje të rëndësishme në mbrojtje. Marash Kumbulla po vjen nga Verona. Shqiptari shte zbulimi kryesor i sezonit të kaluar në Serie A.
Siç ju thamë dje, negociatat midis dy klubeve tani janë mbyllur me sukses, por pritej vetëm “OK” i Kumbullës, për të kompletuar krejt transferimin. Siç raportohet nga “Sky Sport”, konfirmimi i lojtarit tani ka ardhur dhe negociatat mund të konsiderohen të përfunduara.
Sot, mbrojtësi shqiptar do të jetë në kryeqytet për të nënshkruar një kontratë deri në vitin 2025 (me 1.5 milionë euro, plus bonuse në sezon). Nga ana tjetër, midis Romës dhe Veronës gjithçka ishte dakorduar dje mbi bazën e një huazimi me detyrim blerjeje përfundimtare për 30 milionë euro.
I ndjekur nga Interi dhe Lazio në muajt e fundit, Kumbulla pas sezonit të shkëlqyeshëm me Verona do të rinisë nga kryeqyteti, me fanellën verdhekuq, për të konfirmuar gjërat e mira të treguara me Ivan Juric në stol.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments