No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Klopp: Pse nuk ia bëjnë Guardiola-s këtë pyetje?

Klopp: Pse nuk ia bëjnë Guardiola-s këtë pyetje?

Trajneri i Liverpool-it është lodhur duke iu përgjigjur pyetjeve në lidhje me të ardhmen e tij.

Gjermani, i cili është në drejtim të Të Kuqve që nga viti 2015, ka sugjeruar vitin e kaluar se do të merrte një vit pushimkur kontrata e tij do të skadojë në 2022-shin; pork, më pas, ai e ka rinovuar deri në 2024-ën marrëveshjen.

I pyetur se ku e shikon veten në katër vite, në një intervistë me Leeroy Matata në YouTube, Klopp është përgjigjur:

“Shumë njerëz ma bëjnë këtë pyetje. Nuk kam dëgjuar asnjeri që ta pyesë Guardiola-n për këtë, por kontrata e tij skadon vitin tjetër. Unë kam edhe katër vite, që duket si një përjetësi në futboll”.

“Shumë gjëra mund të ndodhin gjatë kësaj kohe. Mendoj se pas katër vitedh do të jem duke menduar nëse do të rinovoj apo jo. Nëse nuk rinovoj, do të shkoj me pushime”.

“Kur të largohem nga Liverpool-i, nuk do të gjej një punë tjetër menjëherë. Kjo është e sigurt. Do të qëndroj pushim një vit pas Liverpool-it”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments