No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona humb ​​Messin për tri ndeshjet e para të La Liga-s? Ja...

Barcelona humb ​​Messin për tri ndeshjet e para të La Liga-s? Ja përse

Barcelona mund të duhet të bëjë pa Leo Messin në La Liga, kundër Villarreal, gjatë fundjavës së 27 shtatorit. Dhe problemi nuk do të ishte vetëm për atë ndeshje, por edhe në dy sfidat e mëtejshme. Fituesi i gjashtë “Topave të Artë”, siç raportohet nga “Mundo Deportivo”, në fakt mund të përfshihet në listën e kombëtares argjentinase për fillimin e fazës kualifikuese të Botërorit të Katarit. Dhe duke pasur parasysh pasigurinë e madhe në lidhje me protokollet në fuqi, çdo udhëtim në Amerikën e Jugut mund të çojë në një mungesë të zgjatur kthimi.
Ndërsa situate është e tillë prej pandemisë, rregullorja detyron klubet t’i vendosin lojtarët e tyre në dispozicion të kombëtareve. Megjithatë, në të njëjtën kohë, lëvizja e lojtarëve nga një vend në tjetrin mund të nënkuptojë gjithashtu karantinë 14-ditore, për të parandaluar infeksionet e mëtejshme. Në rast se Messi thirret nga Albiceleste, ai duhet të arrijë në Argjentinë dy javë para ndeshjeve të ekipit kombëtar, për t’iu nënshtruar kështu periudhës së karantinës. Është gjithashtu e vërtetë se, sipas rregulloreve të aplikuara për “Copa Libertadores”, klubet mund të udhëtojnë lirisht nga një vend në tjetrin, me kusht që qëndrimi të mund të zgjasë vetëm për 72 orë dhe me teste të vazhdueshme gjatë gjithë “ekspeditës”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments