No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “El Mundo” sulmon Luis Suarez mbi kërkesat e uruguajianit për prishje kontrate!

“El Mundo” sulmon Luis Suarez mbi kërkesat e uruguajianit për prishje kontrate!

Mundo Deportivo analizon raportet mes Luis Suarez dhe Barcelona. Uruguajani, në kontratë, ka mundësinë e marrjes së një page të plotë të vitit. Gazeta sulmon uruguaianin dhe thotë se “nuk ka kuptim që ai fiton një vit si pagë shkëputjeje dhe atë që klubi i ri do t’i paguajë atij sezonin e ri totalisht, madje duke u larguar pa fituar Barcelona 1 euro”.
Mundo Deportivo, prima pagina 15 settembre 2020
El Mundo shkruan se “është e palogjikshme që Suarez të kërkojë pagën e një viti kur ai pastaj do të përforcojë një rival të Barcelonas në Champions. Çështja Suarez nuk ka asnjë lidhje me Messin, është një pyetje tjetër. Në historinë e Barcelona-s ka pasur vetëm tre persona që kanë hequr dorë nga shpërblimi i tyre: Carles Puyol, Marc Overmars dhe Louis van Gaal.
Pjesa tjetër ka protestuar dhe ka kërkuar që ajo që thuhet në kontrata duhet të respektohet”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments