No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Muriqi: Zgjodha Lazion sepse më donte më shumë se klubet tjera

Muriqi: Zgjodha Lazion sepse më donte më shumë se klubet tjera

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi është nisur nga aeroporti i Stambollit drejtë Romës për të finalizuar marrëveshjen me Lazion.

Muriqi pritet që nesër të kryen testet mjekësore të skuadra e Lazios si dhe të prezantohet në fanellën e kësaj skuadre.

Ai para nisjes për në Itali foli për transferimin te Lazio, ku tha se do t’i bashkohet klubit italian pasi ata e kërkuan shumë dhe se i përshtatet stili i lojës.

“Unë zgjodha Lazion sepse ata më donin shumë. Unë  mund të përshtatem në stilin e tyre të lojës. Ata kishin dy sulmues në formacion në pjesën e madhe të sezonit”, tha Muriqi para mediave turke sot në aeroportin e Stambollit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments