No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Higuain me superkontratë në Amerikë, zbulohen detajet

Higuain me superkontratë në Amerikë, zbulohen detajet

Gonzalo Higuain do të prezantohet si lojtari më i ri i Inter Miami. Juventusi e la të lirë ashtu si në rastin e Matuidisë dhe sulmuesi argjentinas do të luajë në MLS.
“Pipita” ka firmosur deri në dhjetorin e 2022 dhe ka arritur një marrëveshje shumë të mirë. Ai do të paguhet 7.5 milionë euro në sezon. Rrogë që nuk i ofrohej në asnjë klub në Europë.
Higuain nuk bënte më pjesë në planet e trajnerit Andrea Pirlo dhe kjo ishte arsyeja kryesore që u largua. Kampionët e Italisë donin ta largonin nga skuadra dhe për shkak të barrës së madhe financiare që kishte.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments