No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi e gjykon gjestin e Bernard Berishës, por thotë se gjithçka është...

Ademi e gjykon gjestin e Bernard Berishës, por thotë se gjithçka është sqaruar

Goli i shënuar kundër Greqisë i dha shpresë ekipit për t’u kthyer në rezultat, por gjesti i tij hasi në polemika të shumta. Megjithatë, presidenti i FFK-së, Agim Ademi thotë se ai episod i shfaqur nga Bernard Berisha tashmë i takon të kaluarës dhe nuk e ka prishur aspak atmosferën në ekipin kombëtar. “Ka pasur shumë fjalë në disa media se ja shpërtheu edhe në Kombëtaren e Kosovës, por asgjë nuk ka ndodhur  përveç atij gjesti dhe gjithçka është në aspektin e familjarizmit. Normalisht gjestin e Bernardit e gjykojmë, nuk na ka pëlqyer dhe nuk e kemi pritur prej tij. 2 vjet ka ardhur dhe nuk i ka interesuar asgjë, por thjesht ka qenë i gatshëm të jetë në shërbim të Kombëtares kurdo që vendos trajneri. Ka qenë një gjest që ndoshta nga gëzimi i golit dhe nga mllefi ka dashur të tregoj se po të isha unë do ta kisha bërë edhe ma të mirën e mundshme. Megjithatë, edhe vetë Bernard Berisha në një formë i ka kërkuar falje trajnerit e të gjithë tjerëve dhe gjithçka është sqaruar. Ai është një njeri serioz, i qetë dhe familjar dhe nuk njihet me këto gjeste”, ka thënë Ademi në RTK, transmeton “Futbolli.info”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments