No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U hodh shorti për ligat e juniorëve dhe kadetëve

U hodh shorti për ligat e juniorëve dhe kadetëve

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave për Superligën dhe Ligën e Parë të juniorëve, si dhe Ligën e Kadetëve. Në bazë të shortit të tërhequr çiftet e javës së parë në secilën ligë janë si më poshtë:

Superliga Juniorët
Trepça – Liria

Gjilani – Besa

Ramiz Sadiku – Ballkani

Prishtina – Drenica

Drita – Trepça’89

KEK-u – 2 Korriku

Vëllaznimi – Vushtrria

Llapi – Ferizaj

Feronikeli – Flamurtari

Liga e Parë – Juniorët

GS Gjilani – Vjosa

Kosova VR – A&N

Istogu – Dukagjini

Gjakova – Podujeva

Rilindja – Roni 19

Malisheva – Ulpiana

Ardhmëria – Fushë Kosova

Liga e Kadetëve

2 Korriku – Prishtina

Llapi – Kurda

Ferizaj – Gjakova

Trepça’89 – Liria

Trepça – Ramiz Sadiku

Besëlidhja – KEK-u

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments