No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Morina: Sezoni i ri mund të ketë probleme për shkak të koronavirusit

Morina: Sezoni i ri mund të ketë probleme për shkak të koronavirusit

Sezoni i ri në Superligën e Kosovës është në prag të fillimit.

Arbëria është skuadra më e re që është inkuadruar për herë të parë që do të luajë në Superligë. Skuadra nga Lipjani ka bërë disa përforcime kualitative duke filluar nga stafi i trajnerëve e deri te futbollistët.

Në një pronocim për GazetaBlic Sport trajneri i kësaj skuadre, Arbnor Morina, ka folur rreth organizimit në skuadër si dhe për problemin e pandemisë që siç duket do ta shoqërojë përsëri kampionatin tonë.

“Mendoj që në kampionat mund të ketë probleme sepse pandemia është globale dhe na ka prek edhe neve. Si do të menaxhohet situata ështe më së paku në duart e trajnerëve. Me këtë merren institucionet shëndetësore e ne vetëm duhet t’i aplikojmë rekomandimet e tyre. Sa na perket neve lojtarët kanë punuar shumë mirë dhe do te shofim si do të jemi në kampionat. Besoj në këtë ekip sepse kanë punuar me përkushtim” deklaroi Morina.

Arbëria deri më tash ka trnasferuar këta futbollistë: Sunaj Hasan, Willy Zamble, Ergon Hyseni, Labinot Ibrahimi, Bruno Arrabal, Prince Mambouana, Donat Kaçiu, Agron Bruqi, Gëzim Rusi, Arbër Pira, Aladin Dakovac.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Barcelona – Getafe, formacionet zyrtare

Barcelona kërkon afrimin me pikë te Atletico Madridi dhe Real Madridi në garën për titull. Barcelona sonte ndeshet me...

Andi Lila tregon mënyrën e jashtëzakonshme si i motivoi De Biasi para ndeshjes me Serbinë!

Detaje mjaft interesante tregoi sot Andi Lila në intervistën me Ermal Peçi në ‘Abc e Pasdites’. I dini prapaskenat...

Dallku: Për Dukagjinin primare është Superliga

Skuadra e Dukagjinit të Klinës tashmë e ka mësuar rivalin në finalen e Kupës së Kosovës. Ekipi nga Klina...

Recent Comments