No menu items!
Ballina SPORTE TJERA LeBron-Davis të papërmbajtshëm, Lakers “leksion” Houston

LeBron-Davis të papërmbajtshëm, Lakers “leksion” Houston

Skuadra e Lakers i afrohet finaleve të play off-it në Konferencën e Perëndimit pas fitores 110-100 ndaj Houston, duke udhëhequr 3-1 serinë e gjysmëfinaleve. Ndeshje e dominuar dhe fituar me meritë nga skuadra kaliforniane, që tregoi epërsi në fushë.

6 lojtarë të Lakers realizuan mbi 10 pikë, me Davis që ishte shënuesi më i mirë me 29 pikë e 12 rebound, ndërsa LeBron james realizoi 16 pikë e 15 rebound. Për Houston, dyshja Harden-Westbrook realizoi 36 pikë së bashku, por të pamjaftueshme për të fituar.

Konferenca e Lindjes, – Gjysmëfinale play off

Milwaukee – Miami, (1-4)

Boston – Toronto, (3-3)

Konferenca e Perwndimit, – Gjysmëfinale play off

Clippers – Denver, (3-1)

Lakers – Houston, 110-100 (2-1)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Recent Comments