No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Toronto mposht Boston pas dy kohëve shtesë, Clippers i afrohet finaleve

Toronto mposht Boston pas dy kohëve shtesë, Clippers i afrohet finaleve

Ekipi i Clippers i afrohet finaleve të play off-it në Konferencën e Perëndimit, pas fitores 96-85 ndaj Denver, duke udhëhequr 3-1 serinë e takimeve mes tyre. Fitore e merituar e Clippers, që e dominuan ndeshjen që në start, duke treguar epërsi në fushë. Leonard me 30 pikë e 11 rebound ishte shënuesi më i mirë për Clippers, ndërsa për Denver u dallua Jokic me 26 pikë e 11 rebound.

Ekuilibër i plotë në Lindje, ku barazohet në 3-3 seria e ndeshjeve gjysmëfinale mes Boston dhe Toronto. Skuadra kanadeze fitoi 125-122 ndaj Celtics pas dy kohëve shtesë, në një sfidë me shumë emocione. Kyle Lowry realizoi 33 pikë për Toronto, duke qenë lider për kanadezët, mbështetur edhe nga Powell me 23 pikë e VanVleet me 21. Për Boston, Brown e Tatum realizuan 60 pikë së bashku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments