No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Prapaskena, Giroud refuzoi transferimin për faj të… Benzema

Prapaskena, Giroud refuzoi transferimin për faj të… Benzema

Një prapaskenë interesante e merkatos që ka lidhje me sulmuesin e Chelsea-t dhe Francës, Olivier Giroud.Sulmuesi, pasi është kërkuar nga shumë klube italianë si Inter dhe Lazio në sesionet e kaluara të merkatos, mund të ishte transferuar te Lyon-i, por duket se ka refuzuar për faj të… Benzema, me të cilin nuk ka një marrëdhënie shumë të mirë.
Të dy, në fakt, kanë bërë një lloj stafete me fanellën e Francës. Benzema është përjashtuar nga kombëtarja pas rastit të famshëm të shantazhit kundrejt Valbuena-s. Giroud, nga ana e tij, i ka marrë vendin.
Një situatë që nuk ka kaluar pa u vënë re dhe që shpesh ka çuar te një thumbim reciprok. Në një intervistë të dhënë kohët e fundit për Le Progres, Giroud ka shpjeguar se si marrëdhënia me Benzema ka ndikuar edhe të zgjedhjet që ka bërë në karrierë.
“Mund të shkoja te Lyon, por nuk doja të krijoja polemika duke shkuar te klubi i Benzema-së”, ka shpjeguar qendërsulmuesi i Chelsea-t.
“Fatkeqësisht, kjo është e vërteta dhe jam i detyruar të përballem me këtë situatë”.
“Përtej kësaj, mund ta kisha menaxhuar situatën pa probleme, por nuk doja që familja ime të kalonte rreziqe të panevojshme, duke parë reagimin e disa personave kisha frikë se mund të pësonin ndonjë gjë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments