No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ankth në Serie A, një president klubi me koronavirus

Ankth në Serie A, një president klubi me koronavirus

Rasti i ri pozitiviteti me koronavirus në Serie A. Këtë herë nuk është një lojtar apo anëtar i stafit teknik, por përkundrazi, një president, ose një nga menaxherët që morën pjesë në asamblenë e fundit të “Lega Calcio”.

Siç raportohet nga “La Repubblica”, konfirmimi erdhi pas takimit, në të cilin u vendos të krijohej një kompani për menaxhimin e të drejtave televizive të kampionatit italian. Emri i të infektuarit mbetet i panjohur, por, nga sa dihet, ai nuk kishte mbajtur maskë në kohë të ndryshme të ditës.

Pjesëmarrësit në asamble u mblodhën për disa orë në një dhomë të hotelit Hilton në Milano dhe pothuajse të gjithë i respektuan rregullat, duke vendosur maskë dhe duke zbatuar distancën fizike. Takimi u zhvillua në një lokacion fizik të destinuar si sinjal i kthimit në normalitet, i cili, sidoqoftë, rezultoi fatal për njërin nga pjesëmarrësit.

Tani të gjithë anëtarët e tjerë të asamblesë do të duhet të respektojnë protokollin mjekësor, të vetëdijshëm se kanë kaluar kohë me një person që ka rezultuar pozitiv. Do të kryhen testet dhe nuk përjashtohet izolimi i mundshëm nëse ndonjëri konstatohet pozitiv.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments