No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo zbulon futbollistin, të cilit ia pastronte këpucët pas stërvitjes

Ronaldo zbulon futbollistin, të cilit ia pastronte këpucët pas stërvitjes

Ronaldo Luis Nazario de Lima rishikon me Jorge Valdano në “Universo Valdano” gjithë karrierën e tij. Tani president i Valladolidit, braziliani kujton momentet e mëdha. Mes tyre flet duke qeshur edhe për ahengjet e tij famshme. “Florentino do t’ju vinte ata të sigurisë së tij te dera dhe t’ju kontrollonte se çfarë bënit në shtëpi”, – i thotë Valdano. “Dikush hyri një mbrëmje, – pranon Ronaldo me të qeshur. – Ekziston një legjendë rreth asaj që ndodhi. Unë kam qenë ndonjëherë në gjendje të bëj parti, por nuk ka ndodhur shumë. Gjithmonë kam qenë shumë i përgjegjshëm, jam përpjekur të mos e dëmtoj fizikun tim”.

Dhe jashtë shakave, Ronaldo thekson: “Ishte një kohë spektakolare. Reali dhe Madridi është kombinimi më i mirë i qytetit dhe ekipit, që dikush mund të gjejë në jetë”. Nga ana tjetër, dhe duke u kthyer te shakatë, Ronaldo Nazario kujton se ai duhej të duronte edhe disa gjëra të “senatorëve” atje: “Romario ishte jashtëzakonisht i madh me mua. Ai më kërkonte kafe çdo dy-tri orë. Pas trajnimit më jepte këpucët e tij për t’ia pastruar. Dhe e bënte gjithçka para të gjithëve, natyrisht”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Joshua: Fury do të mbetet duarthatë, titujt do të jenë të mitë

Boksieri britanik Anthony Joshua u shpreh se patrioti i tij Tyson Fury nuk do të heqë në asnjë mënyrë dorë nga sfida e madhe...

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Recent Comments