No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Raka: Vështirë që kampionati i futbollit nis këtë fundjavë

Raka: Vështirë që kampionati i futbollit nis këtë fundjavë

Mikrobiologu Lul Raka, pjesë e Bordit Këshillëdhënës për COVID-19, ka thënë se nuk do të ketë fillim të edicionit në futboll, në fundjavë.

“Bordi para 2-3 javësh e ka dhënë pëlqimin për nisjen e përgatitjeve për sezonin e ri. Besoj se Qeveria do të vendosë shpejt. Por, nuk besoj se bëhen gati për një javë”, ka thënë Raka të hënën për Kohën.

Madje Raka ka thënë se është në diskutim që për sezonin e ri të lejohet edhe një numër i kufizuar i shikuesve në tribuna.

“Besoj se do të diskutohet edhe kjo çështje. Mund të ketë ide për numër të kufizuar shikuesish, varësisht sipas situatës epidemiologjike. Për fillimin e sezonit është FFK-ja që vendos, kurse klubet duhet respektuar të njëjtat masa parandaluese të rekomanduara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë”, është shprehur Raka.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments