No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Arrihet marrëveshja për prishjen e kontratës me Barçën, Vidal “pret biletën” për...

Arrihet marrëveshja për prishjen e kontratës me Barçën, Vidal “pret biletën” për Milano

Arturo Vidal është vetëm një hap larg rikthimit në kampionatin italian dhe me shumë gjasa e ka prerë tashmë biletën e udhëtimit nga Barcelona në Milano, ku e pret trajneri me të cilin punoi edhe te Juventus, Antonio Conte.

Mesfushori kilen ka dalë jashtë planeve të trajnerit Ronald Koeman dhe duke qenë se i ka mbetur vetëm një vit kontratë me klubin “blaugrana”, po negocion një ndarje konsensuale për t’u larguar menjëherë nga Katalunja.

Sipas mediave në Spanjë e Itali menaxheri i futbollistit, Fernando Felichivich e ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e Barcelonës për prishjen e parakohshme të kontratës dhe gjithçka pritet të zyrtarizohet sot në një takim me presidentin Bartomeu.

Kështu mesfushori pritet që të udhëtojë drejt Milanos që mbrëmjen e sotme, ose maksimumi nesër paradite për të kryer vizitat mjekësore dhe për të nisur menjëherë stërvitjen nën urdhrat e Antonio Contes.

Vidal ka arritur tashmë marrëveshjen me Interin dhe do të nënshkruajë një kontratë dy vjeçare me zikaltrit, me pagë prej 6 milionë eurosh në sezon dhe me opsionin për rinovimin edhe për një vit të tretë, nëse do të jetë në formë të mirë.

Mesfushori kilen ishte kërkesa e parë e Antonio Contes që kur shkeli në Milano më tepër se një vit më parë dhe tani trajneri do të ketë në dispozicion futbollistin e tij të preferuar, ndërsa Interi do të ketë në organikë një emër me mjaft eksperiencë në arenën italiane e ndërkombëtare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments