No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Toni s’ka dyshime: Është më i miri, perfekt për Juventus-in

Toni s’ka dyshime: Është më i miri, perfekt për Juventus-in

Luca Toni nuk ka dyshime për Luis Suarez.

Pistolero do të ishte perfekt për Juv entus-in. Sulmuesi i Barcelona-s duket shumë afër transferimit te Zonja e Vjetër dhe ish-kampioni i botës ka “bekuar” operacionin në një intervistë të dhënë për Corriere dello Sport.

“Një sulmues për Juventus-in? Them Suarez. Unë jam gjithmonë për bomberin e pastër, qendërsulmuesi duhet të bëjë shumë gola dhe mes gjithë emrave të përmendur për një kalim tek Juventus, më duket se Suarez është golashënuesi më i mirë”, ka thënë Toni.

“Qarkullojnë emra lojtarësh të nivelit të parë dhe, gjithsesi, do të merrej një sulmues i madh. natyrisht, të luash me Dzeko, Suarez ose Morata ndryshon shumë në nivel taktik, por në fund mund të ndryshojë më pak nga sa mund të mendohet”.

“E njoh Pirlo-n dhe besoj se edhe si trajner do të kërkojë të ofrojë futbollin që adhuronte si futbollist. Kështu që lojtarët e mirë do të luajnë gjithmonë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments