No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti Ademi optimist: Kosova ka mentalitet fituesi

Presidenti Ademi optimist: Kosova ka mentalitet fituesi

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi pak para ndeshjes me Greqinë, është shprehur optimist së “Dardanët” do të triumfojnë në këtë duel.

Kosova dhe Greqia do të ndeshen sonte në “Fadil Vokrri” në kuadër të Ligës së Kombeve.

“Do të luajmë kundër Greqisë, ish-kampione evropiane, një skuadër me vlerë të madhe dhe një popull i madh. Përkundër kësaj, ne do të hyjmë në ndeshje për fitore. Skuadra ka mentalitet fitues”, ka thënë Ademi për Përfaqësuesja e Kosovës-Dardanët.

“Ne do të kemi mungesa, mirëpo i kemi lojtarët zëvendësues. E mira jonë është që të gjithë lojtarët janë të nivelit të lartë, pa shumë dallime mes vete, andaj nuk pres shumë rënie në lojë. Uroj të jetë fati në anën tonë sonte”, theksoi i pari i futbollit tonë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments