No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Policia e Kosovës me rekomandim të FFK-së ia ndalon hyrjen në Kosovë...

Policia e Kosovës me rekomandim të FFK-së ia ndalon hyrjen në Kosovë klubit serb

Maçva nga Bogatiçi i Serbisë nuk ka mundur të futet dje në territorin e Republikës së Kosovës dhe të zhvillojë ndeshjen me Trepçën fantome në Zveçan, në kuadër të javës së katërt të Ligës së Tretë të Serbisë, grupi i perëndimit.

Autoritetet e Kosovës, ndalojnë klubin ilegal nga Serbia që të futet në Kosovë, duke iu treguar se këtu është shtet.

“Sipas vendimit të autoriteteve ekzekutive në Prishtinë, Federatës së Futbollit të Kosovës, futbollistëve dhe stafit profesional të klubit tonë, iu ndalohet hyrja në të ashtuquajturën Republika e Kosovës”, shkruan mes të tjera në reagimin e klubit serb.

Klubi serb konfimon se janë marr vesh që me ekipin rival të luajnë në një termin tjetër (të mërkurën) dhe në stadiumin e klubit Bane në Rashkëi!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments