No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndeshja Kosovë – Greqi gjykohet nga treshja çeke

Ndeshja Kosovë – Greqi gjykohet nga treshja çeke

Sonte nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Përfaqësuesja e Kosovës do të ballafaqohet me Greqinë. 

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve, derisa kureshtja për këtë përballje duket shumë e madhe.

UEFA tashmë ka caktuar edhe gjyqtarët e kësaj sfide ku drejtësia i është besuar çekut Pavel Kralovec.

Asistentët e tij do të jenë Ivo Nadvornik dhe Tomas Moukrusch, po ashtu nga Çekia.

Gjyqtari i katërt do të jetë Miroslav Zelinka.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments