No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Modric “thumbon” Realin për të ardhmen, kroati kujton fundin e legjendave

Modric “thumbon” Realin për të ardhmen, kroati kujton fundin e legjendave

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, dëshiron që të mbyllë karrierën te spanjollët. Ai e pranon se diçka e tillë është e vështirë, pasi janë shumë pak futbollistë që e kanë lënë futbollin te madrilenët, as legjendat e klubit madje.

Kroati e pranon se ky vendim mbetet në dorë të klubit. “Do të ishte fantastike që të mbyllja karrieren te Real Madridit, por ky vendim nuk është i imi, por i klubit.

“Nuk ka shumë futbollistë që e kanë mbyllur karrierën këtu, janë vetëm pak të tillë. Unë dua të luaj dhe për disa vite, nëse nuk e bëj në Madrid, e bëj në një vend tjetër”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments