No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Maldini: Kemi shumë opsione në merkato, Berlusconi ia del

Maldini: Kemi shumë opsione në merkato, Berlusconi ia del

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini, foli në lidhje me fitoren kundër Monzës me rezultatin 4-1. Ai preku disa tema delikate siç është merkatoja e kuqezinjëve dhe mundësia e nënshkrimit të Bakayokos nga Chelsea.

“Kemi shumë opsione. Kemi vendosur një listë përparësish para se merkato të hapej, kështu që tani mund të vazhdojmë me qetësi. Nëse mund ta përmirësojmë skuadrën aktuale, atëherë do ta bëjmë”, – tha ai.

Nuk mund të mungonte dhe një koment për Berlusconin që është i prekur me COVID-19. “I uroj presidentit shërim të shpejtë. Të gjithë e dinë se ai është shkëmb. Galliani ishte i zhgënjyer që nuk ishte prezente, pasi ekipet që ai do më shumë janë Milani dhe Monza.

“Kishim menduar të zhvillonim miqësore çdo vit, pastaj vendosëm që do të ishte më mirë të luanim direkt në Serie A, kur Monza të ngjitet aty”, – tha Maldini.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments