No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cellino zbulon situatën: Interi gaboi totalisht, Maldini rrëmbeu Tonalin!

Cellino zbulon situatën: Interi gaboi totalisht, Maldini rrëmbeu Tonalin!

Milani i rrëmbeu Interit objektivin e Antonio Comtes, Sandro Tonali. “Djalli” fitoi betejën me rivalët e tyre historikë dhe presidenti i Brescias, Massimo Cellino, foli në lidhje me marrëveshjen e arritur me kuqezinjtë. Ai thekson se vendimtar ishte Maldini.

“Interi gaboi në të gjitha mënyrat në këtë operacion. Beppe Marotta e kërkonte Tonalin, ndërsa Antonio Conte e adhuronte atë. Klubet e tjera nuk po ndërhynin fare, pasi zikaltrit ishin pothuajse shumë pranë zyrtarizimit të marrëveshjes.

“Me kalimin e kohës Sandro po bëhej i paduruar, pasi kërkonte të dinte të ardhmen e tij. Ai ka qenë tifoz me Milanin që i vogël dhe marrëveshja me ta e ka bërë shumë të lumtur atë.

“Kam respekt për kuqezinjtë, pasi ata dinë ta vlerësojnë paranë. Maldini është një profesionist i vërtetë dhe e ka ADN-në e Milanit në gjak. Ai i ka të gjitha mundësitë për t’u bërë një nga drejtorët më të mirë në botë”, – tha presidenti për “Il Messaggero”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments