No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo vendos për ndeshjen ndaj Kroacisë!

Ronaldo vendos për ndeshjen ndaj Kroacisë!

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e sotme të Portugalisë kundër Kroacisë. Kapiteni nuk ia ka dalë të luajë në ndeshjen e parë të UEFA Nations League kundër nënkampionëve të botës.

35-vjeçari ka një infeksion në këmbën e djathtë. Ai ka një skuqje dhe po trajtohet me anë të anti-biotikëve. Trajneri Santos tha në konferencën e djeshme se ishte në dyshim, por sot vendimi është marrë.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk ka ndërmend të rrezikojë. Portugezi është në kërkim të golit të tij të 100 me kombëtaren. Ai dëshiron të bëhet golashënuesi më i mirë me kombëtaret në histori.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments