No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Qëndron edhe Suarez pas Messit? Ish-presidenti i Barcelonës ka një mesazh

Qëndron edhe Suarez pas Messit? Ish-presidenti i Barcelonës ka një mesazh

uis Suarez është afër transferimit te Juventusi. “El Pistolero” ka gjetur akordin financiar me kampionët e Italisë dhe ka filluar të marrë leksione të gjuhës italiane.

Ai është një nga miqtë më të ngushtë të Leo Messit, i cili vendosi të qëndronte te Barcelona. Diçka e tillë mund të ndikojë edhe në qëndrimin e bomberit uruguaian në “Camp Nou”.

Ish-presidenti i klubit katalanas gjatë viteve 2000-2003, Joan Gaspart ka folur rreth mundësisë së qëndrimit të Suarez te Barcelona në një prononcim për Radio Kiss Kiss, duke theksuar se 33-vjeçari mund t’i japë sërish shumë ekipit spanjoll.

“Nuk e di nëse qëndrimi i Messit do të ndryshojë idenë e Suarez apo trajnerit Koeman. Do të jetë një vendim teknik, tek i cili nuk mund të futem. Ama, di të them që Suarez mbetet një futbollist i nivelit të lartë dhe mund të japë akoma kontribut të rëndësishëm për Barçën“, deklaron Gaspart.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments