No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PRAPASKENA: Guardiola telefonoi yllin e Chelseas, sulmuesi i ktheu përgjigje

PRAPASKENA: Guardiola telefonoi yllin e Chelseas, sulmuesi i ktheu përgjigje

Sulmuesi i Chelseas, Timo Werner, mund të ishte pranë kalimit te skuadra e Manchester City-t sipas asaj që shkruan Daily Mail. U mendua se ishte Liverpooli më afër futbollistit gjerman, por paska patur një tjetër prapaskenë.

Trajneri Pep Guardiola ka dashur që të rrëmbejë lojtarin. 24-vjeçari ka patur një bisedë telefonike me spanjollin që i ka shprehur dëshirën për ta pasur në skuadër, por në fund marrëveshja nuk u arrit.

Sulmuesi shtatlartë ka refuzuar ofertën dhe zgjodhi të vazhdonte karrierën me blutë e Londrës. Trajneri Frank Lampard i dha garancinë atij për formacionin dhe kjo ishte vendimtare për lojtarin e ardhur nga Bundesliga.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments