No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Luis Enrique, “qesh e ngjesh” për Messin: Klubet janë mbi të gjithë...

Luis Enrique, “qesh e ngjesh” për Messin: Klubet janë mbi të gjithë individët

Luis Enrique ka vlerësuar rezultatin e çështjes “Messi” dhe vazhdimësinë e kapitenit te Barcelona, e konfirmuar nga vetë superstari argjentinas në një intervistë për “Goal.com”. Trajneri i Spanjës, i cili e kishte nën komandë Leon për tri sezone (2014-2017), ka hezituar për një moment kur u pyet për situatën e fundit të 33-vjeçarit, por pastaj u përgjigj: “Është një çështje shumë e ndjeshme. Një reflektim i përgjithshëm do të ishte se… Nuk e di nëse duhet të shprehem nga ky pozicion për këtë çështje.

Unë mendoj se klubet janë mbi të gjithë njerëzit. Barcelona, ​​e themeluar më 1899, është një nga klubet më të mirë në botë, pasi gjithmonë ka fituar tituj. Është e qartë se ka pasur një marrëdhënie të mrekullueshme mes palëve. Leo e ka bërë Barçën të rritet në mënyrë eksponenciale. Unë do të preferoja arritjen e një marrëveshjeje paqësore dhe pa polemika mes tyre.

Herët ose vonë Messi do të ndalojë së luajturi për Barçën. Ai ka një jetë aty, nevojitet mirënjohje mes të dyja palëve. Do të kishte qenë mirë që gjërat të mbeten miqësore. Klubi do të vazhdojë të fitojë tituj edhe pa Messin. Sidoqoftë, Messi do të vazhdojë të jetë i mrekullueshëm për shumë vite, edhe nëse largohet”.

Luis Enrique u shoqërua nga Thiago Alcantara në konferencën për shtyp. Mesfushori i Bayernit, ish-bashkëlojtar i Leo Messit, e përgëzoi atë për qëndrimin në “Camp Nou”: “Në lidhje me Leo, çdo vendim që është i dobishëm për klubin ku është, duket i mrekullueshëm. Messi shkëlqen kudo që është. Nëse ndodhet te Barça, atëherë edhe më mirë për ta”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments