No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Legjenda kolumbiane kritikon ashpër zgjedhjen e James Rodríguez

Legjenda kolumbiane kritikon ashpër zgjedhjen e James Rodríguez

Faustino Asprilla kritikoi bashkatdhetarin e tij, James Rodríguez, për transferimin tek Evertoni, të cilin e konsideron “një klub që nuk shkon dot përtej mesit të tabelës”: “Ah, këto vendimet e James… Ai nuk donte të qëndronte te Bayerni (për sezonin 2019-2020) sepse ishte shumë ftohtë në Gjermani; u kthye te Real Madridi për të ngrohur stolin dhe tani ka përfunduar tek Evertoni. Mendoj se është më ftohtë në Liverpool sesa në Mynih. Unë me të vërtetë nuk e kuptoj atë”, – tha legjenda kolumbiane e futbollit për “Blu Radio”.

COLLECCHIO, ITALY – MAY 10: Faustino Asprilla attends the Parma FC press conference for the unveiling of the commemorative shirt for the 20th anniversary of the victory of the UEFA Cup Winners’ Cup on May 10, 2013 in Collecchio, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Ish-ndërkombëtari historik i Kolumbisë iu është referuar kështu disa deklaratave të James, në të cilat pohonte se ka vendosur të mos vazhdojë në ekipin bavarez: “Megjithë trajtimin spektakolar nga klubi, gjermanët janë njerëz shumë të ftohtë. Të jetosh atje nuk është e lehtë. Është e vështirë, sepse bën ftohtë deri në -20 gradë. Për mua ishte shumë e vështirë. Kishte ditë kur shkoja në punë në orën 9, ndizja makinën dhe shihja temperaturën -28 gradë. Pyesja veten: Çfarë po bëj këtu, në këtë të ftohtë?”

Në këtë kuptim, Asprilla, në të kaluarën futbollist i Parma, Newcastle dhe Palmeiras, shtoi: “Unë nuk e kuptoj James, sepse bën të kundërtën e asaj që duhet”. Ndërkohë, siç raportohet nga media kolumbiane këtë javë, Everton i Ancelotti ka fituar të drejtat sportive të James, duke nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me “Toffees”, edhe pse kjo lëvizje nuk është zyrtarizuar ende.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments