No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Interi nuk e rikthen mbrapsht, sulmuesi i ri mbetet te rivalët e...

Interi nuk e rikthen mbrapsht, sulmuesi i ri mbetet te rivalët e italianëve

Interi nuk ka ndërmend të rikthejë sulmuesin Andrea Pinamonti në “San Siro”. Zikaltrit nuk kanë përdorur opisionin e tyre për ta riblerë të riun.

21-vjeçari u ble nga Genoa për 19.5 milionë euro dhe plani ishte që Interi ta blinte mbrapsht për 30 milionë euro. FCInterNews.it shkruan se zikaltërit i kanë komunikuar Genoas se nuk do të përdorin klauzolën e riblerjes së lojtarit.

Pinamonti konsiderohej si një nga zbulimet më të mëdha të Interit në vite dhe e huazuan për të fituar eksperiencë në sezonin 2018-19. Trajneri Antonio Conte vendosi të mos e rikthejë, ndërsa trajneri i ri i Genoas, Rolando Maran nuk e do në ekip po ashtu. Pinamonti shënoi 7 gola dhe dhuroi 3 asiste në 34 ndeshje për Genoan në sezonin e fundit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments