No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Havertz është i pari, ja 10 blerjet më të shtrenjta në historinë...

Havertz është i pari, ja 10 blerjet më të shtrenjta në historinë e Chelsea-t

Ka qenë një verë e çmendur për Chelsea-n, protagonistja e vërtetë e merkatos, në Angli dhe në botë.

Kai Havertz, blerja e fundit e zyrtarizuar, ka kushtuar 80 milionë plus bonuse dhe është konvertuar në blerjen më të shtrenjtë të historisë së Bluve.

Në 10 të parët janë edhe dy blerje të tjera të bëra në këtë merkato: Timo Werner, i marrë nga Leipzig për 53 milionë, dhe Ben Chillëell, i marrë për mbi 50 milionë nga Leicester.

Më poshtë janë renditur 10 blerjet më të shtrenjta në historinë e klubit londienz.

KAI HAVERTZ, 80 milionë euro + bonuse nga Bayer Leverkusen

Kepa Arrizabalaga, 80 milionë euro nga Atjeltic Bilbao

Alvaro Morata, 66 milionë euro nga Real Madrid

Christian Pulisic, 64 milionë euro nga Borussia Dortmund

Fernando Torres, 58,5 milionë euro nga Liverpool

Jorginho, 57 milionë euro nga Napoli

TIMO WERNER, 53 milionë euro nga Leipzig

BEN CHILWELL, 50,2 milionë euro nga Leicester

Mateo Kovacic, 45 milionë euro nga Real Madrid

Andiy Shevchenko, 43,88 milionë euro nga Milan-i

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Barcelona fiton Kupën e Spanjës, turpëron në finale Athletic Bilbaon

Barcelona është fitues e trofeut të Kupës së Spanjës. Kataluanasit të udhëhequr nga Lionel Messi kanë triumfuar bindshëm me rezultat 4:0, për...

Messi dy gola në 4′ minuta

Nuk mund të mungonte ai, Leo Messi! Finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë ka dhuruar spektakël nga ekipi i Barcelona-s, që pas një...

GOLI i VITIT! Nga Turqia vjen diçka e jashtëzakonshme, as në ‘Play Station’ ndoshta

Galatasaray ka fituar sot jashtë fushë në Izmir përballë ekipit vendas duke vazhduarkështu garën për titull që për momentin sheh Besiktas në...

Gol fantastik nga Bajrami, Empoli afër rikthimit në Serie A

Futbollisti shqiptar Nedim Bajrami po vazhdon me formën  e mirë te Empoli, duke e drejtuar skuadrën drejt Serie A.

Recent Comments