No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA E ardhmja e Perisic mbetet një mister: “Ka diçka që shqetëson Bayern-in”

E ardhmja e Perisic mbetet një mister: “Ka diçka që shqetëson Bayern-in”

Situata e Ivan Perisic është akoma e paqartë.

Distanca mes asaj që ofron Bayern Munich dhe asaj që kërkon Inter-i është arsyeja kryesore pse operacioni është bllokuar. Trajneri Flick i ka kërkuar klubit që kroati të qëndrojë në Mynih.

Marrëveshja mes palëve është e mundur, por jo shumë afër. Sipas Tages Zeitung ekziston një aspekt që shqetëson drejtuesit e Bayern-it:

“Deri tani pagesa e rrogës së Perisic është ndarë mes klubit gjerman dhe atij italian. Në rast se kroati do të transferohet përfundimisht te Bayern, rroga e tij do të paguhej e gjitha nga klubi bavarez”.

“Dyshimi ka të bëjë me ndeshjet që lojtari do të luajë sezonin e ardhshëm në krahasim me rrogën (e lartë) që merr. Çështja është akoma e hapur”.

“Fakti që Bayern-i nuk është ndarë akoma me Perisic-in tregon se futbollisti ka shumë mundësi të qëndrojë te klubi me të cilin ka fituar Triplete-n”, lexohet në Tages Zeitung.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments