No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Drama e Modricit: Kisha frikë për jetën, flija me topin!

Drama e Modricit: Kisha frikë për jetën, flija me topin!

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, kujton kohët kur nisi lufta civile në Kroaci për pavarësi dhe gjithçka ishte e vështirë për të, pasi luante futboll dhe në moment ndizeshin alarmet e luftimeve.

“Topi ishte me mua gjithë kohën. Kur shkoja për të fjetur e mbaja gjithmonë me vete dhe luaja me shokët e mi, me të gjithë. Isha organizatori i ndeshjeve. Për mua ishte gjithçka të luaja futboll.

“Kur jetuam në hotel Kolovare, pasi u larguam nga Zadari, luaja futboll. Thyeja shumë dritare të hotelit dhe xhama makinash. Të gjithë ishin të nervozuar me mua. Babai im duhej t’i paguante, ishin shumë të shtrenjtë. Mbaj mend sa frikë kishim. Ne luanim futboll dhe alarmet ndizeshin, ishte shumë normale”, – tha Modric.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments