No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Challandes: Greqia favorite, por ne luajmë për fitore

Challandes: Greqia favorite, por ne luajmë për fitore

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp në prag të sfidës me Greqinë në “Fadil Vokrri”, duke analizuar situatën në grup tha se përfaqësuesja helene është favorite për ta mbyllur në vendin e parë.

“Greqia është favorite e grupit dhe kanë bërë shumë ndeshje të mira me përzgjedhësin e ri. Megjithatë ne duhet të provojmë të marrin maksimumin nga kjo ndeshje”.

Ka patur shumë kritika për teknikun helvet për mënyrën sesi e rreshtoi skuadrën ndaj Moldavisë. 69-vjeçari theksoi se për shkak të mungesave ka qenë i detyruar të bëjë ndryshime, por synimi për të marrë fitoren ka qenë dhe mbetet i palëkundur.

“Për shkak të mungesave të shumta mund të ndryshojmë sistemin e lojës, por nganjëherë kjo varët edhe nga loja e kundërshtarit. Gjithsesi, ne nuk hyjmë në fushë për asnjë rezultat tjetër përveç fitores”.

Filozofia ime e punës nuk ma lejon ta përgatis ndeshjen për barazim. Sigurisht që nuk do të jetë lehtë, por ne do të kërkojmë të zhvillojmë lojën tonë dhe të fitojmë.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments