No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bonaventura vendos, Miranchuk: Të gjithë të dashuruar me Atalantën, këtu për tituj

Bonaventura vendos, Miranchuk: Të gjithë të dashuruar me Atalantën, këtu për tituj

Jack Bonaventura do të vazhdojë karrierën te Fiorentina. Mesfushori italian ishte pjesë e Milanit në gjashtë sezonet e fundit, por drejtuesit e kuqezinjve vendosën të mos i dhuronin një kontratë të re.

31-vjeçari arriti akordin me klubin nga Firence, do të firmosë një kontratë 2-vjeçare dhe do të përfitojë një rrogë prej 1.7 milion eurosh+bonuset. Benevento e Pippo Inzaghit i ofroi më shumë para, por Bonaventura, i cili do të prezantohet nesër si lojtari më i ri i Fiorentinës, zgjodhi këta të fundit.

Atalanta veproi shpejt dhe siguroi shërbimet e Aleksey Miranchuk. 14.5 milion euro paguan drejtuesit e klubit italian në arkat e Lokomotivës së Moskës, teksa 24-vjeçari i kombëtares ruse firmosi një kontratë 4-vjeçare.

Mesfushori ofensiv, i cili kishte shumë oferta, ka folur për kanalin zyrtar të bergamaskëve, duke thurur elozhe për ekipin e ri dhe duke zbuluar objektivat e mëdha.

“Atalanta është një prej skuadrave më të mira dhe interesante në Evropë. Të gjithë e njohin këtë ekip, jam i lumtur që do të luaj këtu. Dua të bëhem pjesë integrale e Atalantës dhe dua të fitoj tituj.

I kam ndjekur paraqitjet në Champions, kompeticion ku shkoi larg. Të gjithë janë dashuruar me stilin sulmues të Atalantës, është kënaqësi të shohësh duke luajtur këtë skuadër.

Është një ëndërr që do të luaj në Itali, Serie A është plot me lojtarë të mëdhenj dhe jam gati të jap maksimumin për Atalantën. Bergamo më pëlqen, dua të ambientohem sa më shpejt dhe do më ndihmojnë këshillat e trajnerit Gasperini“, përfundon Miranchuk.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments