No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR JUVENTUSI NË ANKTH: Ronaldo ka problem serioz te kombëtarja!

JUVENTUSI NË ANKTH: Ronaldo ka problem serioz te kombëtarja!

Lajme të këqija mbërrijnë për Juve nga Portugalia, ku thashethemet në lidhje me një dëmtim të pësuar nga Cristiano Ronaldo po fuqizohen me fakte: për kampionin e Juventusit një problem që dukej i vogël, lidhur me një infeksion në gishtin e tij të djathtë të shkaktuar nga një plagë lëndimi, të cilin CR7 po e trajton duke marrë antibiotikë. Megjithatë rezulton se është më serioz sesa pritej.

Për momentin, në fakt, ai është në dyshim të fortë për ndeshjen e Ligës së Kombeve të martën kundër Suedisë, me një mungesë pothuajse të sigurt në ndeshjen e nesërme kundër Kroacisë.

Ronaldo është duke bërë punë të personalizuar në palestër dhe nuk stërvitet me shokët e tij të skuadrës: kjo ndodhi si dje ashtu edhe sot, dyshimet e Pirlos janë përpara debutimit në kampionat kundër Sampdoria, i planifikuar për në 20 shtator. Sqarime të mëtejshme erdhën nga trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, i cili konfirmoi dyshimet e tij në lidhje me praninë e CR7.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments