No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ylli i mbrojtjes së Interit dëmtohet në kombëtare, alarmohet Conte

Ylli i mbrojtjes së Interit dëmtohet në kombëtare, alarmohet Conte

Pak më shumë se dy javë para fillimit të kampionatit të ri (Serie A), Interi tashmë është i shqetësuar për Stefan de Vrij. Qendërmbrojtësi zikaltër ka pësuar dëmtim me Hollandën, aq sa iu desh ta linte grumbullimin me portokallinjtë dhe t’i braktiste përgatitjet për kualifikueset e Ligës së Kombeve. Për ta komunikuar këtë fakt ka menduar faqja zyrtare e ekipit kombëtar holandez, e cila, megjithatë, nuk specifikoi shkallën e problemeve fizike që e detyruan de Vrij të humbiste dy ndeshjet e radhës

Pra, Stefan de Vrij duhet të largohet nga ekipi kombëtar hollandez për shkak të një dëmtimi. Mbrojtësi i Interit për këtë arsye do të humbasë ndeshjet kundër Polonisë dhe Italisë. Trajneri i përkohshëm, Dwight Lodeweges, nuk ka kërkuar një zëvendësues për de Vrij, kështu që ekipi kombëtar holandez do të ketë akoma 23 lojtarë në dispozicion.

Një shans i humbur për De Vrij që të luajë kundër Italisë, gjithmonë një ndeshje e veçantë për të, sepse ka luajtur në Serie A për vite me radhë. Të hënën nuk do të jetë në gjendje të duelojë një për një kundër “Këpucës së Artë”, Ciro Immobile, ish-shokut të skuadrës te Lazio.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments