No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VIDAL-INTER, afron “tymi i bardhë”! Ja pse sot pritet të jetë ditë...

VIDAL-INTER, afron “tymi i bardhë”! Ja pse sot pritet të jetë ditë vendimtare

Pas Ivan Rakitic, është radha e Arturo Vidal. Në mes të telenovelës Messi, në fakt, manovrat e klubit Blaugrana vazhdojnë. Në këtë kuptim – i sotëm i Sport – lojtari tjetër që do të largohet nga Barcelona do të jetë Arturo Vidal. Në fakt, njoftimi zyrtar i ndërprerjes së kontratës së tij mund të mbërrijë sot.
Siç pritej, në fakt, Barcelona nuk do të bëjë para duke shitur lojtarin, duke konsideruar se kontrata skadon në 2021, por do të kursejë një shumë të konsiderueshme duke mos i paguar lojtarit 12 muajt e fundit të pagës.
Sapo të nënshkruhet rezoluta – përfundon Sport – Vidal do të ketë dritën jeshile për të nënshkruar me Interin, me të cilin ai tashmë ka një kontratë gati parimisht. Një blerje e destinuar të përfundojë në një kohë të shkurtër dhe e kërkuar shprehimisht nga tekniku i Conte.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments