No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Van de Beek, “Galaktiku” që u bë “Djall i Kuq” për shkak...

Van de Beek, “Galaktiku” që u bë “Djall i Kuq” për shkak të Covid-19

Mesfushori Donny Van de Beek është transferuar nga Ajax-i te Manchester United. 23-vjeçari ka zbarkuar në Premier League pas disa muajsh të kaluar duke zhvilluar negociata me shumë klube.
Menaxheri i lojtarit Sjaak Sëart ka bërë një zbulim interesant për Marca, duke pranuar se vetëm pak muaj më parë Van de Beek mund të ishte transferuar te Real Madrid.
“Mes klubeve të interesuar për Donny-n kanë qenë Barcelona, Real Madrid, Juventus dhe Arsenal”, ka thënë menaxheri i lojtarit. “Në mars ishte gjithçka gati për transferimin e tij te Real Madrid, por gjithçka është shtyrë për shkak të pandemisë”.
“Klubet kanë humbur shumë ekonomikisht dhe merkato ka ndryshuar”.
Kështu, gjatë këtyre javëve, United dhe Barcelona kanë garuar për futbollistin që, në fund, ka nënshkruar një kontratë 5 -vjeçare me Red Devils, që e kanë paguar 40 milionë euro plus bonuse.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments