No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rakitic prezantohet te Sevilla dhe “thumbon” Barcelonën!

Rakitic prezantohet te Sevilla dhe “thumbon” Barcelonën!

Ivan Rakitic u prezantua si lojtari i ri i Sevilla. Mesfushori kroat është përsëri në ekipin “e tij”, pas gjashtë viteve në Barcelonë:
“Rakitici i kthyer është më i mirë se ai më parë. Unë isha me fat që kam luajtur ndeshje të shkëlqyera, kam fituar tituj, kam arritur në finalen e Kupës së Botës. Një Rakitic më i pjekur mbërrin, në një moment të shkëlqyeshëm të karrierës së tij. Ivani që po arrin mund tjetrin që ka luajtur dikur, edhe në fazën e realizimit. Jam kthyer me dëshirë të madhe. Ende kam vitet më të mira përpara, është koha e duhur dhe kjo dëshirë duhet të transmetohet në rezultate të mëdha”. Një mesazh edhe drejtuar Barcelonas që nuk i besoi më sepse e quante pak “të plakur”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments