No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rakitic këshillon Messi-n: Kjo është zgjidhja më e mirë

Rakitic këshillon Messi-n: Kjo është zgjidhja më e mirë

Ivan Rakitic dhe Barcelona i kanë thënë lamtumirë njëri-tjetrit pas 310 ndeshjes dhe 13 titujve.
Mesfushori është kthyer në Sevilla-n “e tij”.
Në konferencën për shtyp të lamtumirës, siç ka bërë të ditur Mundo Deportivo, kroati ka dashur t’i japë edhe një këshillë Leo Messi-t, i cili po mendon mund të ndjekë gjurmët e ish-shokut të skuadrës dhe të largohet gjithashtu nga Camp Nou.
“Messi? Respektoj vendimin e të gjithëve dhe mbi të gjitha respektoj Barçën. Çdo lojtar duhet të bëjë atë që mendon se është më e mirë për të”.
“Personalisht mund të them se nuk e kam patur të lehtë të largohem pas gjashtë vitesh. Besoj se zgjedhja më e mirë e mundshme për të gjithë lojtarët është gjithmonë Barça”, ka thënë Rakitic.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments