No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Benfica harron Cavani-n, Rui Costa realizon goditjen historike

Benfica harron Cavani-n, Rui Costa realizon goditjen historike

Manuel Rui Costa ka shkuar pasditen e kësaj të mërkure në Lisbonë i shoqëruar nga Dawin Nunez, përforcimi i fundit i Benfica-s për sezonin e ri, që është bërë edhe operacioni më i shtrenjtë në historinë e klubit portugez.
Benfica do t’i paguajë Almeria-s një shumë të përafërt me 25 milionë euro për sulmuesin, por ish-ylli i Milan-it dhe administratori i deleguar i luzitanëve ka kërkuar menjëherë që të mos ketë “shumë presion ndaj lojtarit tani dhe të mos luhet me koston e kartonit të tij”.
“Është një tjetër blerje e rëndësishme për Benfica-n. Do të jetë sigurisht një sukses i madh. Çfarë mund të pritet nga ai? Çfarë pritet nga të gjitha blerjet, suksesi”, ka thënë Rui Costa.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments